اخبار موسیقی ایران

حسام حسینی : حامد هاکان سرطان داشت

حسام حسینی : حامد هاکان سرطان داشت


ناگفته‌هایی درباره‌ی حامد هاکان از زبان حسام حسینی که در سال‌های گذشته مدیربرنامه‌های وی بود:
ما چهارشنبه شب، ساعت 8:00 فهمیدیم که چنین اتفاقی رخ داده است. این اتفاق در منزل برایشان رخ داده و علت مرگش هم ایست قلبی بوده است.
شش سال پیش آلبومش تولید شد و مجوزهای لازم را هم برای انتشار گرفته بودیم. در ابتدا با یکی از شرکت‌ها قرارداد بستیم که به هم خورد اما باز هم با شرکت دیگری برای انتشار آلبوم حامد هاکان قرارداد بستیم که آن هم با کم لطفی برخی از دوستان مواجه شد. متاسفانه برخی از دوستان به هاکان حسادت کردند و موجب شدند که آلبومش هرگز منتشر نشود.
وقتی هنرمندی از نظر شهرت افت می‌کند، خیلی زود او را پس می‌زنند. الان تهیه کنندگان حوزه موسیقی به فکر رسیدن به سودِ مالی هستند آن هم سودی که زود به دست بیاید. خوانندگانی که ریشه دارند خیلی دیده نمی‌شوند.
یکی همین کم لطفی‌ها و علت دیگر هم بیماری سرطان بود. در سال‌های گذشته درگیر شیمی‌درمانی هم بود. طی دو سال گذشته من کم و بیش از حامد خبر داشتم اما همین 10 روز قبل که با او صحبت می‌کردم درباره همین بیماریش هم با من سخن گفت.تا جایی که اطلاع دارم یک سال و نیم پیش این بیماری گریبان‌گیر او شده بود. قبلش هم مشکلات گوارشی داشت.
حامد در دوره‌ای کار می‌کرد که آثارشان به صورت زیرزمینی پخش می‌شد. حامد هم از نخستین کسانی بود که آثارش را به صورت زیرزمینی پخش می‌کرد و پروسه گرفتن مجوزش خیلی طولانی شده بود. همین امر موجب افسردگی و منزوی شدنش شد. برخی از دوستانش که خودش آنها را برای ورود به عرصه موسیقی کمک کرده بود، حامد را کنار گذاشتند و به او کم لطفی کردند. در این مارکت پول حرف می‌زند و فقط صدای خوب و کاربلدی کافی نیست.
مراسم تشییع پیکر حامد هاکان روز گذشته در میدان عبدالعظیم شهر ری برگزار شد. این درحالی بود که در این مراسم هیچ یک از مسئولین و اهالی موسیقی حضور نداشتند و تنها برخی از همکاران این هنرمند در مراسمش حاضر شدند.

کد خبر : 2069