اخبار موسیقی ایران

شهرام ناظری در مراسم تشییع نادر گلچین: به هنرمندان تنها پس از مرگشان رسیدگی می‌کنیم!

شهرام ناظری در مراسم تشییع نادر گلچین: به هنرمندان تنها پس از مرگشان رسیدگی می‌کنیم!


شهرام ناظری صبح امروز در حاشیه مراسم تشییع پیکر نادر گلچین خواننده موسیقی سنتی گفت: متاسفم از اینکه جامعه ما اینگونه است که فقط هنگامی مرگ می‌آید، به هنرمند رسیدگی می‌کند. چه باید بگوییم که چرا ما مرده پرست هستیم، افرادی مانند نادر گلچین، محمودی خوانساری و احمد ابراهیمی خواننده های منحصر به فردی بودند که هر کدام سبک و سیاق خود را داشتند. وی اظهار داشت: متاسفانه هیچکس به این هنرمندان رسیدگی نکرد و در حقشان جفا شد.هیچکدام از کسانی که امکانش را داشتند یا مراکز فرهنگی کشور، سراغی از نادر گلچین نگرفتند که ببینند کجاست و چه می کند؟ وی افزود: با دیگر عزیزانی همچون محمودی خوانساری از خوانندگان موسیقی سنتی ایرانی یا احمد ابراهیمی استاد آواز ایرانی که از دست رفتند، نیز چنین شد.
این استاد موسیقی و آواز سنتی گفت: اگر بخواهم توصیه ای در این رابطه داشته باشم، حدود ۴۰۰ سال اصلاح این وضعیت به طول می انجامد، بنابراین بنده توصیه‌ای ندارم.
مرجانه گلچین (برادرزاده نادر گلچین) گفت: متاسفم که استاد بخش عمده‌ای از عمر خود را ناخواسته خانه‌نشین شد و درست در زمانی که در سلامت کامل قرار داشت و می‌توانست کار کند اجازه فعالیت پیدا نکرد. صدای استاد از زمانی از تلویزیون پخش شد که دیگر پزشک‌ها به دلیل بیماری‌اش به او اجازه خواندن ندادند. من خوشحالم که استاد گلچین هم مانند بسیاری از بزرگان هنر این مملکت از مکانی تشییع می‌شود که بارها روی صحنه آن مورد تشویق قرار گرفته است. از شما می‌خواهم امروز به قدری که استاد شایسته تشویق هستند ایشان را بدرقه کنید.

کد خبر : 2051